Wyniki Konkursów

Wyniki Konkursu Piw Domowych Birofilia 2013

GRAND CHAMPION BIROFILIA 2013:
IMPERIALNE INDIA PALE ALE
uwarzone przez CZESŁAWA DZIEŁAKA

Wyniki poszczególnych kategorii:

I - Jasne Lekkie
 (9,5-10,5º Blg)
1. Piotr Machowicz
2. Jerzy Miler
3. Waldemar Pitala

II - Dymiony Porter/Stout (Smoked Porter/Stout) (10-13º Blg)
1. Piotr Artychowski
2. Krzysztof Kulec
3. Karol Kościelniak

III - Altbier (11-12,5º Blg)
1. Paweł Podolski
2. Dariusz Cieśla
3. Andrzej Miler

IV - Dunkelweizen (11-14º Blg)
1. Arkadiusz Wenta
2. Daniel Duda
3. Andrzej Jendrzejewski

V - Robust Porter (12-16º Blg)
1. Marcin Stefaniak
2. Marcin Kołodziejczyk
3. Mateusz Kupracz

VI - Blond (14,5 – 17º Blg)
1. Jacek Michna
2. Arkadiusz Suchecki
3. Marcin Stefaniak

VII - Koźlak/Bock (16-18º Blg)
1. Łukasz Chrząszcz
2. Adam Śmiglak
3. Jarosław Laprus

VIII - Imperialne India Pale Ale (18-24º Blg)
1. Czesław Dziełak
2. Piotr Kowalski
3. Artur Jakubas


Wyniki Konkursu Piw Rzemieślniczych Birofilia 2013:

Kategoria Pilzner 11-13°Blg:
1. PILZNER REDEN 12,0° - piwowar: Łukasz Łazinka - Browar Reden Chorzów
2. KORMORAN JASNY 12,5° - piwowar: Maciej Mielęcki - Browar Kormoran Olsztyn
3. ZŁOTO BROVARNI 11,6° - piwowar: Michał Saks - Browar Brovarnia Gdańsk

Kategoria Pszeniczne (Hefe-Weizen) 11-13°Blg:
1. PSZENICZNE 12,6° - piwowar: Wojciech Piasecki - Browar Piwna Gdańsk
2. MAJER PSZENICZNE 12,0° - piwowar: Michał Grossmann - Browar MajER Gliwice
3. BROVARNIA PSZENICZNE 11,8° - piwowar: Michał Saks - Browar Brovarnia Gdańsk

Kategoria Extra Special Bitter (ESB) 12-15°Blg:
1. SKRILL 14,0° - piwowar: Jarosław Sosnowski - Browar Haust Zielona Góra
2. MAGIC DONINGTON '93 14,0° - piwowar: Wojciech Frączyk - Browar Widawa Chrząstawa Mała
3. ESB 15,0°  - piwowar: Bogdan Szponar - Browar Grodzka 15 Lublin

Kategoria Maibock (Koźlak Majowy) 16-18°Blg:
1. MAIBOCK 16,6° - piwowar: Bogdan Szponar - Browar Grodzka 15 Lublin
2. WIEŻYCA MAIBOCK 17,5° - piwowar: Michał Bania, Paweł Czaplewski - Browar Kaszëbskô Kóruna Szymbark
3. BIELITZER KOŹLAK MAJOWY 16,2° - piwowar: Karol Kościelniak, Roman Mihułowicz - Browar Miejski Bielsko-Biała


Wyniki Konkursu Piw Pracowniczych Birofilia 2013:

Kategoria Robust Porter:
1. Artur Wasielewski - Browar Elbląg
2. Adam Dąbek - Browar Lezajsk
3. Marcin Kiełbowicz - Browar Leżajsk

Kategoria Open:
1. Wojciech Purol - Browar Żywiec - Imperialne India Pale Ale
2. Arkadiusz Kiliński - Browar Warka - Dortmunder
3. Marcin Kiełbowicz - Browar Leżajsk - Stout Wędzony


Wyniki Konkursu Etykiet Piw Domowych Birofilia 2013:





Laureatom serdecznie gratulujemy!