Festiwal Birofilia 2010

W 2010 roku Festiwal Birofilia rozwinął skrzydła, nadając nowy wymiar sformułowaniu „Święto Piwa”. Jest to oczywiście zasługa miłośników złocistego trunku, którzy tłumnie przybyli do Żywca, tworząc jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną atmosferę. Giełda kolekcjonerska, Aleja Piw Świata i inne atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem gości nie tylko z Polski.

Po raz kolejny okazało się, że jeśli chodzi o piwo, wiele do powiedzenia mają kobiety. Już w 2009 roku panie broniły honoru płci pięknej, zdobywając nagrody w różnych kategoriach, w tym sięgnęły po najwyższe trofeum – Grand Championem w Konkursie Piw Domowych ogłoszono Brackie Pale Ale Doroty Chrapek. Szóstego grudnia limitowana seria tego niezwykłego piwa trafiła do sklepów. 
Niezwykle udał się również Konkurs Dziennikarzy, w którym zaszczytny tytuł Pszenicznej Bomby zdobyła Brovaria Poznań. Konkurencja była zacięta a wybór trudny, jednak ostatecznie drugie miejsce przypadło Browarmii Warszawa, a trzecie – C.K. Browarowi Kraków.

W konkursie piw rzemieślniczych laur dla najlepszego piwa pszenicznego zdobyło Bierhalle „Manufaktura” z Łodzi, zaś dla najlepszego Pilznera – Bierhalle „Silesia” Katowice.